Šicí fórum

Fórum o šití.

PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 

Fotogalerie- diskuze

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
P.

Poèet pøíspìvkù : 735

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Wed Jan 15, 2014 8:06 pm

Určitě se ozvu, rada!
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://zrucniprace.blogspot.com
jitule

Poèet pøíspìvkù : 29

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Wed Feb 12, 2014 4:16 pm

Ateh:
píšeš, že : límec je v tomto případě podlepený jemnou netkanou výztuhou, protože by se tato jemná kůže v takové ploše hodně prolamovala.
Můžeš mi poradit, jak, resp. prostřednictvím čeho přilepíš výztuhu do koženého límce. A jak řešíš žehlení, když se kůže nemůže žehlit? Díky
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Ateh

Poèet pøíspìvkù : 374

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Wed Feb 12, 2014 5:20 pm

Že se kůže nesmí žehlit jsem dosud netušila, takže ji jemně žehlím Laughing  Po rubu teda a tím pádem je i výztuha přižehlená. Dělala jsem to už několikrát a nikdy se nic nepatřičného nestalo. Tak mě napadá, že občas je dostatek znalostí omezujícím faktorem  Wink Já ji dokonce občas i napařím, je-li pomuchlaná a hezky se mi vyhladila....
Návrat nahoru Goto down
jitule

Poèet pøíspìvkù : 29

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Wed Feb 12, 2014 7:00 pm

Díky, to jsi mě potěšila. Když jsem studovala koženou resp. semišovou širokou sukni, tak jsem viděla, že většina švů je podlepená páskou z netkané textilie. Tak jsem si lámala hlavu, jak tam tu pásku přilepili. Snažila jsem se najít nějakou literaturu k tomu, jak se šije z kůže, ale nic moc jsem nenašla (kromě té zmínky, že se nemůže žehlit). Tak to taky zkusím. Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1407

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Fri May 02, 2014 3:03 pm

Báro, moc krásné! Těším se na další výtvory Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://sewingboudoir.blogspot.cz/
bara2

Poèet pøíspìvkù : 572

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Fri May 02, 2014 7:45 pm

Díky za pochvalu Smile Embarassed  Teď si trochu odpočinu od šití pro mě, musím klukům ušít kalhoty a pak se vrhnu ještě na jedny šaty,pro změnu dlouhé!
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Sun May 04, 2014 12:47 pm

Teda holky, cerna sezona Smile Neopreova sukne paradni, saty Mathew W. taky super (mam na ne taky zalusk, ale prave zatim se mi nechtelo morit s upravama).
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Sun May 04, 2014 1:13 pm

Úpravy jsem dělala a nebylo to nic moc. Právě jsem je šila už na podzim, ale včera jsem se rozhodla je trochu poupravit. A nemám tam kapsy, protože ty se mi zdály do takových šatů nevhodné. Stejně na břiše nic nosit nebudu. Fotka barvu zkresluje, je to spíš tmavě hnědá. Ale nešlo to líp nafotit, je to jen telefonem.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Sun May 04, 2014 3:32 pm

Mně ty šaty od Williamsona teda přijdou jako jedna z nejlepších verzí, co jsem viděla. Ale člověk ví nejlíp, jak mu co sedí .)
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 12:00 pm

Báro, k čemu je u vlněné pouzdrovky vhodné organzové podložení?

Jinak sukně je pěkná Smile 
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 12:08 pm

Mě se to zdálo trochu tenké a proti světlu prosvítala a měla jsem strach, aby se "nevyseděla" Very Happy . Přeci jen jí mám dost na tělo. a převážně v ní budu sedět.
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 12:18 pm

Moc hezke! Ja mam taky organzou podlozene veci rada, zda se mi, ze tak nejak lepe po tele klouzou Smile Coz mi pripomina, ze tu svoji sukni konecne musim dosit!
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 12:31 pm

Podšívka prosvítání zabrání, zvlášť když je látka tmavá. Vysedávání zase šev v zadním dílu. Ta organza by měla smysl, když by ses rozhodla v sukni sedět třikrát týdně osm hodin po dobu pěti až deseti let Laughing 

Ono to americké couture šití je příliš komplikované a troufám si tvrdit, že zbytečně. Trochu mi to připadá, jakoby se snažili ve všem utopit co nejvíce hodin práce. Takové "oversewn" jako byste bezpochyby byly overdressed v Dejvickém divadle v dlouhých večerních s briliantovým náhrdelníkem. A viděly jste někdy naživo nějaké šaty ze třicátých let, zlaté to éry českých salónů? Vše je jemně čistě zpracované, ale rozhodně to nepřeháněli. Smile 
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 12:35 pm

Ja jsem rada overdressed a briliantum i na denni noseni se taky nebranim Smile!!! a to "americke" siti kopiruje velke francouzske couture domy, proste, tak daleko ty prazske nikdy nesly. chapu, ze pro zakazkove siti je to neprakticke a zbytecne, ale nekaz nam radost z toho, ze si to komplikujeme...
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 12:47 pm

Doufám, že jste tady samé vyzrálé dámy a nemůže být v mých silách komukoliv radost zkazit Smile 

A ano, i když konfekční postupy nepoužívám, s tou komplikovaností bych umřela hlady. Neznám nikoho, kdo by byl ochotný zaplatit o sto procent víc jen proto, že tak šijí couture domy, když funkčnost ani estetiku to nijak nezvýší. Tu zvyšuje především správně používaná žehlička a perfektně padnoucí střih.
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 1:28 pm

Mně se ta komplikovanost taky líbí Very Happy  Fakt mě na tom bavilo to, že si můžu vzít hodně věcí jen tak ven, do ruky. Protože u stroje můžu sedět, jen když děti spí nebo mají světlou chvilku a hrají si sami. Ale určitě to nehodlám používat na všechny modely... třeba sukně a letní šaty, co jsou na jednu dvě sezóny si to nezaslouží. A pro ddruhé bych to taky nedělala.  Very Happy  Tohle podle mě dokáže ocenit jen ten, kdo ví, jak je to pracné. Je mi jasné, že třeba kamarádky si řeknou, že to je jen obyčejná černá sukně, protože už nevidí ten vnitřek a tu práci za tím,ale mě to těší Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 1:35 pm

Já si, Baruško, ještě trochu rýpnu; jak to děláš venku s žehličkou?
Osobně dělám veškeré okraje ručně (kromě těch, co mají být štepované), ručně zapošívám lemy ze šikmých proužků, vsazování podšívek.... ale každý ten šev potřebuju následně přežehlit, abych mohla pokračovat dál a toto není jen couture postup, tak se prostě šije Smile 

Mě by šití bez jehly v ruce nebavilo...
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 1:44 pm

Za žehličkou běhám domu Very Happy  Na to přežehlení švu zvládnou být kluci na zahradě chvilku sami.
Ateh, poraď mi prosím, co s těma lněnýma šatama? Chtěla bych skoro přesně takové - http://sewingtidbits.wordpress.com/2014/03/21/linen-dresses-part-ii/ , mám na ně tmavěmodrý len, ale nevím, jestli podšít nebo ne a jestli jo, tak čím?
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 2:05 pm

Tmavamodrý len by prosvítat neměl, pod černými kalhotami, což je skoro totéž, se mi nerýsují světlé kalhotky.
Ale pokud s nima chceš běhat do čistírny, případně jsi tak zamilovaná do žehlení, že to až hraničí s úchylkou Laughing , podšívej, třeba nějakým batistem.
On len se dost náročně žehlí i sám o sobě.
Relativně snadná udržovatelnost je jeden z aspektů, které mám tendenci svým zákaznicím nabídnout, i když šiju výhradně z přírodních materiálů Smile 
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 2:15 pm

Tenhle můj len je docela hutný, takže tady s prosvítáním moc starost nemám, spíš mi jde o pohodlí a aby to taky dobře vypadalo, nejen navrch, ale i z rubu. Ta slečna z webu je taky nemá podšité, takže to nejpíš zkusím bez toho. Těch pár věcí, co mám a co se musí žehlit, zvládám, ale je to tím, že převážně nosím džíny a úplety a 99% věcí dávám do pračky a do sušičky Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 2:19 pm

Když budeš mít stejnoměrné přídavky pěkně začištěné, případně si pohraješ se šikmými proužky, není důvod, aby šaty nebyly úhledné i z rubu.
Na šikmé proužky používám tuto věcičku http://www.vtc.cz/cs/vyrobek/39438/pripravek-pro-sikmy-prouzek-12-mm
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 2:21 pm

Ja ty svoje podsite habutajem normalne prdnu do pracky na 40 a pak prezehlim po licu pres organzovy hadrik.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Tue Jul 08, 2014 6:22 pm

Báro, jsi úžasná, ta sukně ti fakt super sedí, tak jich třeba začneš šít i víc Smile a šaty jsou taky krásné, letní maxi šaty jsou můj oblíbený kus oblečení!

A k všeobecné diskuzi:
Když svoje lněné šaty podložené organzou a podšívkou hedvábí/bavlna strčím do pračky, tak je stačí jen pověsit na ramínko a uschnou do nositelného stavu. Díky přichycení švových přídavků krokovičkovým švem k organze jsou švy krásně ploché a i při nošení se tak nemačkají- část potu pohltí ty vrstvy mezi tím. Další šaty budu šít takto a to hlavně proto, že se mi líbí efekt, jaký to má a že mi to trvá o pár hodin déle, mě netrápí.
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Thu Jul 10, 2014 4:50 am

Jani, díky za pochvalu Very Happy 
Včera jsem se dopachtila s  maketou (Tak nazývá manžel moje zkušební modely). Až dneska ráno mě napadlo, že jsem si to mohla vyfotit a následně porovnat s hotovými šaty, ale už je pozdě. čekám na vzorník od ZV silk, tak uvidím, co tam bude a podle toho se rozhodnu, jestli ten len podšít nebo ne.

poraďte mi ještě, jaký dát zip? nejradši mám skryté, protože nejsou vidět, ale při představě nucené výměny v budoucnosti mě vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Zip bude na zádech. je lepší klasický? a pokud ten, tak plasťák nebo kovový?já už těm zipům vůbec nevěřím, poslední zipy,co mají kluci na kalhotech (kovové), se dost zadrhávají Sad 
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   Thu Jul 10, 2014 7:28 am

Se zipama mám věčný problém. U skrytého mi jezdec na právě všitém kousku zůstal v ruce a vzhledem k tomu, že to všívám v ruce, jsem už snad do ničeho skry´ták nedávala. Kovové mi subjektivně přijdou o něco spolehlivější, ale záleží, jaké bys sehnala velké zoubky- akorát aby nebyl moc těžký.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Fotogalerie- diskuze   

Návrat nahoru Goto down

Fotogalerie- diskuze
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Šicí fórum :: Fotogalerie :: Hotové výrobky-
Přejdi na: