Šicí fórum

Fórum o šití.

PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 

Knihy o šití

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorZpráva
Ateh

Poèet pøíspìvkù : 374

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Tue Nov 04, 2014 2:50 pm

Báro, termín "naté" v knize nenajdeš, protože angličtina jej nepoužívá, alespoň podle toho, co nacházím na zahraničních stránkách. Je to vlastně chaneloidní látka, pro anglofonní populaci je mnohem oblíbenější něco jako "losely woven fancy tweed", tedy pro nás jakési buklé. Francouzi zase téměř nepoužijí tento termín, i když jej francouzština zná.

"vlnařská tkanina střední až velké hmotnosti, s rustikálním povrchem, který je vytvořen střídáním hrubších a jemnějších přízí a plátnovou nebo odvozenou vazbou. Používá se na dámské šaty a pláště. Název vznikl z franc. natté - pletená rohož, kterou tkanina svým hrubým, povrchem připomíná. "
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
bara2

Poèet pøíspìvkù : 572

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Tue Nov 04, 2014 5:47 pm

Ateh, díky za info. Tohle je přesně to, co by v té encyklopedii ale být mělo být napsáno! úplně by to stačilo pro pochopení, co si pod naté představit. Jenže oni radši na několika stránkách rozebírají flanel a flanýlek. Holt ta terminologie a nepřesné výrazy jsou někdy na škodu.
Návrat nahoru Goto down
anemka

Poèet pøíspìvkù : 192

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Tue Feb 10, 2015 7:40 pm

Holky, kdo máte, jak hodnotíte knihu od Claire Schaeffer Couture sewing techniques? Zahraniční recenze jsou převážně velmi kladné. Mám od ní fabric sewing guide, kde je na konci i přehled všech možných švů, stehů, lemů apod. Je v té knížce i něco víc? Srovnání je asi otázka hlavně na Janu, protože má asi knížky obě Smile
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1407

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Wed Feb 11, 2015 2:43 pm

Je tam toho hodně navíc:) podle mě je to jedna z knih, kterou by člověk určitě měl mít.....
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://sewingboudoir.blogspot.cz/
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Wed Feb 11, 2015 2:45 pm

Jani, díky moc Smile Mám teďka možnost, takže určo objednám Smile
Návrat nahoru Goto down
AdlaBr

Poèet pøíspìvkù : 1

PříspěvekPředmět: Začátečník   Mon May 25, 2015 3:59 pm

Ahojte, chtěla bych vás zkušené poprosit o radu. Teď jsem začala šít a to podle knihy Love At First Stitch (T. Walnes)(problém jsou tam pro mě velikosti střihů, které jsem se musela hned jako první věc zvětšit o 1-2 vel. pokud je chci šít, ale to asi budu mít problém se všemi knihami). Chtěla jsem si jako další knihu objednat Gertie's New Book for Better Sewing, ale trochu jste mě odradily cyclops . Colette Sewing Handbook mě neláká, protože se mi až na 1 střih žádný jiný moc nelíbí a nejsem si jistá, jestli tam nebudou popsané tytéž techniky jako v Love At First Stitch.
Mohly byste mi nějakou doporučit? Nenašla jsem kromě těchto tří žádné obdobné.
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli některá z vás má http://www.amazon.com/Sewing-Revised-Updated-Knitting-Magazine/dp/1933027002 - pořád čtu na různých blozích, jaká je to "bible", a jelikož bych se opravdu ráda v šití posunula dopředu, chtěla bych názor, jestli ta kniha mi v tom pomůže, nebo je nějaká jiná, kterou máte :-) A nebo je lepší koupit si Šití krok za krokem (ale vážně mě tahle kniha moc neláká). Díky za jakýkoliv názor :-)
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Mon May 25, 2015 4:11 pm

Za sebe Šití krok za krokem od Burdy doporučuju, já se podle ní naučila šít, jsou tam popsané všechny základní techniky, takže se hodí jako taková příručka.
Kniha od Gertie není rozhodně špatná, jsou tam rozebrané klasičtější techniky, což rozhodně není na škodu. Jen ty modely jsou zpracované trochu kvalitativně hůř, než jsem čekala, ale zase míru pečlivosti si každý určujeme sám:) Lásku na první steh neznám, ale řekla bych, že ty začátečnické knihy se budou hodně krýt, v tomto mi přijde ta Gertiina výjimečná- protože pokrývá trochu jiné věci.
Návrat nahoru Goto down
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Mon Jan 11, 2016 3:18 pm

Holky nevlastníte někdo v pdf Linen and cotton od Susan Khalje a byly byste ochotné se podělit? Díky.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Mon Jan 11, 2016 7:33 pm

Mám, pošlu Smile
Návrat nahoru Goto down
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Mon Jan 11, 2016 8:11 pm

Jani, díky moc!
Návrat nahoru Goto down
zababa.ba

Poèet pøíspìvkù : 4

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Wed Oct 12, 2016 10:35 pm

Zdravím a chtěla bych se zeptat, zda byste někdo nebyl ochotný sdílet Bridal Couture od Susan Khalje v té CD formě třeba za nějakou úplatu. Hodilo by se mi to na svatební šaty Very Happy , teda pokud se neleknu a nevzdám to.

Díky moc!
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Fri Dec 02, 2016 4:59 pm

zababa.ba napsal:
Zdravím a chtěla bych se zeptat, zda byste někdo nebyl ochotný sdílet Bridal Couture od Susan Khalje v té CD formě třeba za nějakou úplatu. Hodilo by se mi to na svatební šaty Very Happy , teda pokud se neleknu a nevzdám to.

Díky moc!

Tady je kompletní naskenovaná https://issuu.com/sh_godesign/docs/bridal_couture_sewing Smile
Návrat nahoru Goto down
zababa.ba

Poèet pøíspìvkù : 4

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   Fri Dec 02, 2016 6:28 pm

Úžasný, děkuju!
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Knihy o šití   

Návrat nahoru Goto down

Knihy o šití