Šicí fórum

Fórum o šití.

PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 

Skupina šití kabátu po klasicku

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
hanna 6

Poèet pøíspìvkù : 85

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Sun Nov 18, 2012 3:25 pm

Jana napsal:
Žádná otázka není hloupáSmile Hlavní bude probíhat v uzavřené skupině v sekci Pokec, kam jsem přidala i ty, kteří chtějí jen nakukovat, kdyžtak kdyby měl někdo ještě zájem, tak mi, prosím, napište, není problém. Nějaké materiály budu dávat i sem, ale myslím, že bude tak nějak lepší mít uzavřenou skupinu. Ale všechno bude tady na foru Smile Moc jsem poslední dny nebyla aktivní, protože jsem měla důležitou zkoušku a te´d se teprve vzpamatovávám z toho, že mám po třech měsících relativně spoustu času a doháním všechny resty, ale od pondělí to bude lepší Smile

Budu ráda, pokud budu moci nakukovat. K šití se bohužel přidat nemohu, dotahuji pracovní záležitosti a tak jsem nucena vše ostatní odložit. Děkuji. Hana
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://pribehyzhadru.blogspot.cz/
Jana
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1407

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Mon Nov 19, 2012 12:11 pm

Hani, jsi přidaná Smile

Jen kopíruju, co jsem včera dávala do skupiny:
Měly bychom odstartovat se zkušebním modelem. Na zkušebním modelu by se měl odzkoušet nejen základní střih, ale i délka rukávů, samotného kabátu, umístění manžet, kapes atd. Sice je to časově náročnější, ale pak už se můžete soustředit jen na šití po technické stránce a neladit střih.
Na zkušební model je vhodná v podstatě jakákoliv látka, se kterou se dobře pracuje. K těmto účelům používá Baumwull od Ikei, na kabát by možná bylo o něco lepší něco tužšího, ale připadá mi vyhovující. Pro tyto účely se látka nemusí prát, ale vždycky ji propařím, čímž se i pěkně vyžehlí.
Střih přenáším pomocí radélka a kopírovacího papíru a poté všechny linie obkreslím černou fixou, aby prosvítaly na druhou stranu látky. O něco pracnější, ale potom pro sesazování švů jednodušší způsob je prošít všechny linie na stroji kontrastní barvou. Přídavky na švy by měly být hodně velké(klidně 5-6 cm), aby byl prostor pro případné úpravy.
Po vystřižení všechny díly sešijte na stroji s co nejvíc uvolněným napětím horní nitě(pak se to dobře páře) a dlouhým stehem, švové přídavky se rozžehlí. Záložky se také zažehlí do rubu, aby měl člověk představu o velikosti límce, proporcích atd. A teď už jen obléct, vyfotit, dát sem:)

http://www.burdastyle.com/blog/toile-anyone
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://sewingboudoir.blogspot.cz/
Lenka

Poèet pøíspìvkù : 1

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Mon Nov 19, 2012 10:04 pm

Bylo by možné se ještě přidat do skupiny? Na šití se ještě nechystám, ale ráda bych zatím aspoň nakukovala. Díky Lenka
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aramisska

Poèet pøíspìvkù : 73

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Wed Nov 21, 2012 5:45 am

Taky bych ráda nahlížela do diskuze, možná se přidám později... Zrovna kabát na titulce je skvělý a hned jsem ho chtěla mít, jak jsem ho v Burdě viděla, akorát je to možná trochu vyšší level... Já bych si i troufla, ušila jsem už leccos a jsem pečlivá, o to pomalejší ovšem. Jen mi dělají starost všechny ty výztuhy, co se v Plzni běžně koupit nedají a ze zahraničí se mi nechce objednávat, na to si v jazyce tolik nevěřím, abych neklikla špatně Laughing A tak mě napadlo - nebylo by možné někoho požádat o prodej části zásob (na 1 "zkušební" kabát) ? Platím samozřejmě předem. Jinak na jiných forech (a v jiném oboru) občas probíhají hromadné objednávky, kdy se platí předem, ujme se toho nějaká znalá (jazyka, okolností) dívčina a všechny jsme spokojené - ale to je nesmělý návrh, protože vím, že to je starost navíc.

P.S. Zatím jsem nenašla žádné uzavřené téma, ale to asi teprve bude ?
P.S.2 - Chápu to dobře, že by ze skupinového šití tady na foru mělo vzejít něco jako "krok za krokem" ? Protože to je přesně to, co bych potřebovala... cat
Návrat nahoru Goto down
jitule

Poèet pøíspìvkù : 29

PříspěvekPředmět: Skupina šití kabátu po klasicku   Wed Nov 21, 2012 12:07 pm

Jani, ráda bych "nakukovala" na postup šití po klasicku, mohla bys mě prosím taky přidat? Veliké díky Jitka
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Wed Nov 21, 2012 12:45 pm

Holky, jste všechny přidané. Skupina se zobrazuje v sekce Pokec jako poslední- Materiály k šití kabátu.

Aramisska: na kabát bude stačit ta žíněnka, co mají u Kalců, ten v Plzni není, tak kdyžtak ráda zakoupím a pošlu Smile Všechny ty výztuhy, co mám z dřívějška z různých obchodů, tak jsou lehčí, méně trčavé než z kalců, takže si myslím, že to na ten kabát bude ideální a nic jiného potřeba není. Bude to v podstatě krok za krokem, ale kdyby kdokoliv čemukoliv nerozuměl, stačí se zeptat, i když třeba nešiješ s námi rovnou nebo i později.
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Wed Nov 21, 2012 8:52 pm

Tak tady se mi líbí ! :-) Jani, jsi moc milá a já předem děkuji ! Dám to dohromady a napíšu, když už to budeš pro mě kupovat, tak přece jen na 2 kabáty (abychom se s dcerou ve finále nepraly, kdo bude mít kabát) a přece jen se asi do toho pustím, o víkendu si vytáhnu střih a myslím, že i matroš na zkušební model najdu v zásobách Smile a pokusím se nechat nabrousit nůžky - chudinky léta nestřihly do látky...

Zeptat - to my se zas zeptáme, jak tady vidím Very Happy

Ještě mě napadlo k podšívce - jak si pročítám potřebný materiál - nehodil by se třeba prošev ? U kabátu z Orseye ho mám a je to hrozně příjemný...

Naposledy upravil Aramisska dne Wed Nov 21, 2012 8:58 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
P.

Poèet pøíspìvkù : 735

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Wed Nov 21, 2012 8:54 pm

Damy, tak ja tedy vykopavam s prvni verzi zkusebniho strihu, protoze zitra jedu pryc a pak budu mit tyden sici prostoj. Strih je z teto stranky http://www.missart-moda.it/cappotti_cartamodelli.html, zatim ponechany bez uprav, jen s naznacenymi kapsami a paskem. V druhe verzi se chystam strih vic vypasovat a mirne rozsirit spodni cast do tulipanoviteho tvaru, podobneho jako na fotkach z prehlidek Burberry, co sem davala Jana. To je zatim vse, pokracovani cca za tyden. Tesim se na zkusebni strihy ostatnich!

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://zrucniprace.blogspot.com
Diana N.

Poèet pøíspìvkù : 3

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Thu Nov 22, 2012 7:38 pm

Zdravím všechny švadlenky. Už nějakou dobu si tohle forum čtu a teprve dneska jsem si udělala registraci. Chtěla bych požádat, zda by bylo možné mě taky přidat do šicí skupiny- diskuse. Zatím budu spíše nahlížet a možná se do něčeho pustím později. Považuji se za něco mezi začátečníkem a pokročilým a doufám, že se brzo dostanu spíš k tomu pokročilému. Díky moc!
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Fri Nov 23, 2012 7:09 am

Ahoj Diano, vítám tě a přidávám do skupiny Smile

Tento týden mám plný zkušebních střihů- na kabát a dvoje šaty, už je to upraveno, fotky dodám dnes večer nebo zítra ráno Smile

Něco málo k úpravám a jejich přenesení do střihu:
V podstatě máte dvě možnosti, jak vyjádřit úpravy. Buď zkušební střih rozpářete, vyžehlíte jednotlivé díly do hladka a radélkem či kličkováním přenesete všechny linie přímo z dílů ze zkušebnéího modelu nebo úpravy přenesete na papírový střih. Dřív jsem používala první způsob, ale je pravda, že papírový střih se skladuje později lépe než celý zkušební model. Pokud upravujete na papírovém střihu a nepotřebujete ubrat, spíš někde přidat, tak se dá přílepit kousek papíru, osvědčila se mi taková ta žlutá papírová páska, co se používá při malování na oblepení, protože se po ní dá narozdíl od izolepy kreslit. O tom, jak se co opravuje, je velmi pěkně napsáno v knize Burda Šití krok za krokem. Pokud ji nemáte, je stažitelná na uloz.to ve formátu pdf. Při zkoušení byste měly už mít vycpávky- v podobné výši, jako budete mít v konečné verzi kabátu (kdo bude chtít, bude tu návod na vytvoření "domácích" vycpávek). Můžete sem samozřejmě dát neupravené fotky a budeme se snažit poradit, jak a co upravit k lepšímu výsledku Smile Což platí samozřejmě i do budoucna.

Mám pár otázek do diskuze.
Jakým způsobem uchováváte střihy? Dřív jsem je vyhazovala, teď je schovávám, vždycky si na ně připnu ústřižek látky z konečného modelu, pak mám rychle přehled, na jaké šaty je to střih. Ještě mě napadlo, že teď, když mám všechny střihy upraveny v papírové podobě, tak to nastrkat do obálek a natisknout na ně fotku modelu.
Používáte křivítka? Jaké a kde jste si je pořídily? Přiznám se, že žádné nemám, protože se nejsem schopná dokopat si ho koupit, ale asi by se hodilo.
Návrat nahoru Goto down
hanna 6

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Fri Nov 23, 2012 8:07 am

Jana napsal:
Ahoj Diano, vítám tě a přidávám do skupiny Smile

Tento týden mám plný zkušebních střihů- na kabát a dvoje šaty, už je to upraveno, fotky dodám dnes večer nebo zítra ráno Smile

Něco málo k úpravám a jejich přenesení do střihu:
V podstatě máte dvě možnosti, jak vyjádřit úpravy. Buď zkušební střih rozpářete, vyžehlíte jednotlivé díly do hladka a radélkem či kličkováním přenesete všechny linie přímo z dílů ze zkušebnéího modelu nebo úpravy přenesete na papírový střih. Dřív jsem používala první způsob, ale je pravda, že papírový střih se skladuje později lépe než celý zkušební model. Pokud upravujete na papírovém střihu a nepotřebujete ubrat, spíš někde přidat, tak se dá přílepit kousek papíru, osvědčila se mi taková ta žlutá papírová páska, co se používá při malování na oblepení, protože se po ní dá narozdíl od izolepy kreslit. O tom, jak se co opravuje, je velmi pěkně napsáno v knize Burda Šití krok za krokem. Pokud ji nemáte, je stažitelná na uloz.to ve formátu pdf. Při zkoušení byste měly už mít vycpávky- v podobné výši, jako budete mít v konečné verzi kabátu (kdo bude chtít, bude tu návod na vytvoření "domácích" vycpávek). Můžete sem samozřejmě dát neupravené fotky a budeme se snažit poradit, jak a co upravit k lepšímu výsledku Smile Což platí samozřejmě i do budoucna.

Mám pár otázek do diskuze.
Jakým způsobem uchováváte střihy? Dřív jsem je vyhazovala, teď je schovávám, vždycky si na ně připnu ústřižek látky z konečného modelu, pak mám rychle přehled, na jaké šaty je to střih. Ještě mě napadlo, že teď, když mám všechny střihy upraveny v papírové podobě, tak to nastrkat do obálek a natisknout na ně fotku modelu.
Používáte křivítka? Jaké a kde jste si je pořídily? Přiznám se, že žádné nemám, protože se nejsem schopná dokopat si ho koupit, ale asi by se hodilo.

Pro uložení střihů používám "kancelářský způsob" , tj střih složím do "eurodesek" - zavěsné průhledné desky, přidám foto, obrázek, popř. popis a vložím do klasického pořadače. Nevýhoda je, že desky jsou nahoře otevřené, v důsledku toho je nutné mít pořadač postavený, ne položený.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Fri Nov 23, 2012 8:29 pm

Se zkušebním modelem jsem spokojená, bohužel mám vybité baterky ve foťáku, navíc ikeácká látka není moc trčavá, takže to vypadá na fotce z mobilu dost hrozně, ale s tím, jak sedí, jsem spokojená. Zužovala jsem pas a taky udělala spodek trochu do balonova.
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Sat Nov 24, 2012 11:18 am

To vypada fakt dobre! O kolik jsi to v pase ubrala a jak jsi to rozsirovala do tulipanu, jen v bocnim svu, nebo jsi ty bocni dily "vyboulila" z obou stran? (zdravim stale z konferencni mistnosti Smile)
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Sun Nov 25, 2012 7:43 pm

hanna 6 napsal:

Pro uložení střihů používám "kancelářský způsob" , tj střih složím do "eurodesek" - zavěsné průhledné desky, přidám foto, obrázek, popř. popis a vložím do klasického pořadače. Nevýhoda je, že desky jsou nahoře otevřené, v důsledku toho je nutné mít pořadač postavený, ne položený.

Asi se nechám inspirovat Smile jen asi zkusím vymyslet nějaký hybrid mezi obálkou a euroobalem právě kvůli tomu vypadávání.

P., pas jsem zužovala asi o 8 cm. rozšiřovala jsem jen boky a to tak, že největší objem přidané látky je v polovině stehna. V nejširším místě 4,5 cm na každém díle.
Návrat nahoru Goto down
volfish

Poèet pøíspìvkù : 287

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Sun Nov 25, 2012 7:59 pm

Euroobal má i variantu s boční chlopní - toto: https://obchod.activa.cz/produkt/oa-prospektovy-obal-s-bocni-chlopni-a4-19095/
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://volfish.blogspot.cz/
hanna 6

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Sun Nov 25, 2012 8:02 pm

volfish napsal:
Euroobal má i variantu s boční chlopní - toto: https://obchod.activa.cz/produkt/oa-prospektovy-obal-s-bocni-chlopni-a4-19095/

Děkuji, Hana
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Mon Nov 26, 2012 11:50 am

Ja si archivuju casto i upravene zkusebni strihy (ty sesiju, upravim, vse zakreslim a znova rozstriham a pak pouzivam kaliko jako strih, teda neprekresluju to zpatky na papir) a davam je do zaviracich pytlicku z ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60177411/ a pak trochu do chaoticky krabice, ale zatim mi to vyhovuje
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Tue Nov 27, 2012 7:14 am

Tenhle týden bychom si měly připravit materiály a nastříhat látku. Každý materiál, který použijeme by se měl předsrážet. Ideální pro případ vrchní látky je nechat ji předsrážet v čistírně, ale nezkoušela jsem to a asi ani nehodlám. Jinak se vezme kus plátna, celé se namočí, položí na látku a žehlí se tak dlouho, dokud plátno není suché. Tím vzniká dostatečné množství páry pro předsrážení. Práce je to zdlouhavá a nezáživná, proto jsem ji ostatně dala na celý týden. Dalším bodem je vysrážení výztuh. Tkaloun stačí namočit do vody a nechat uschnout, žíněnka se doporučuje pověsit ,důkladně prosprejovat vodou a nechat přes noc uschnout(já ji teda ještě propařím).
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Thu Nov 29, 2012 10:17 am

Ja jsem zpomalena sluzebni cestou, ale pokud vse dobre dopadne, o vikendu doupravim strih a dam se obrazky z uprav, snad i proparit latku zvladnu.
Jinak pokud ma nekdo lepsi susicku, da se postupovat i tak, ze se latka na propareni da do susicky na vysokou teplotu prosusit s mokrymi vyzdimanymi rucniky.
Návrat nahoru Goto down
Diana N.

Poèet pøíspìvkù : 3

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Thu Nov 29, 2012 11:57 am

Moc si to v té sučičce představit neumím, protože prádlo z ní je vždycky hrozně zmačkané. Ok, šlo by to dát na kratší dobu na nějaký mírnější program, ale i tak se látka prostě zmačká a musí se žehlit víc než obvykle. V případě dražší a luxusnější látky, bych už měla o ní skutečně strach. Možná má někdo super sučičku, ale ta moje by to teda totálně přežvejkala Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

PříspěvekPředmět: SOS :-)   Thu Nov 29, 2012 2:37 pm

Tak mám téměř hotový zkušební střih - nakonec kabát vyhrála dcera - a mám pár otázek.... Proto jsem krapet ve skluzu.

Zkušební model šiju z bavlněného plátna a tápu nad tím, jakou bych měla nechat rezervu co do objemu. Zužovala jsem a teď mi to přijde úzké, je mi jasné, že z vlny to bude všechno jinak !

Ještě nemám látku, ale po Vašich poradách už asi odkliknu objednávku - vybrala jsem vlněný loden http://www.latka.cz/Latky/Odevni-latky/Loden/Loden-Graz/Walkloden-Graz-15.htm?shop=fabfab_cz&SessionId=&a=article&ProdNr=05%5F111976%5F5033&t=30&c=148489&p=148489

Otázka k lodenu - četla jsem, že je tak teplý, že už se ani kabát nevytepluje ? Nechtěla bych z kabátu udělat něco obr objemného, má dost vysokou gramáž... U tohoto lodenu píšou, že je elastický - pletenina. Nebude mi to dělat neplechu ? Jestli to dobře chápu, tak je valchováním zdrsněný tak nějak "do tuha" ?
Chtěla bych použít flanelovou podšívku, jak tu bylo doporučeno, ale nebude se ten flanel lepit na oblečení ? Přece jen je počesaný...
Pokud doporučíte zateplit, fakt tápu čím (musí být dostupné v Čechách, abych mohla pokračovat) - díky za rady.
Fakt jsem netušila, že to bude takový oříšek co do materiálu, samotného šití se ani nebojím :-)

Jani - na zač. prosince razím do Prahy a zajdu si ke Kalcům pro tu žíněnku, tak Ti zatím děkuji za nabídku ! Kdyžtak dokoupím to zateplení, jak mi poradíte.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Thu Nov 29, 2012 3:41 pm

Když jsem loni šila kabát pro přítele, vždycky jsem ho navlékla do mikiny a na to ten zkušební model. Osobně pod kabát nosím jen tenký světřík, takže ho šiju poměrně na tělo.
Ten valchovaný loden je vlastně uvařená vlna- něco jak když se dá svetr do pračky a on se zcvrkne. Je to docela dost teplé, to je pravda, problém by to dělat nemělo. Osobně budu kombinovat dvě látky a jeden z nich je toto. Velká výhoda je to, že se netřepí. Co se toho flanelu na podšívku týče, tak já jsem ho dávala jen na tělo, rukávy jsou z klasické podšívkoviny právě aby to nedrhlo. Zateplení je možná asi zbytečné, záleží na tom, jak moc silný ten loden bude, ten můj je takový tenší, kdyby byl silnější, tak je to asi vážně zbytečné. Kdyby náhodou tak jsem našla v Brně v Biltexu celkem slušné- je to takový hodně tenký jako kdyby vatelín- má to maximálně milimetr. V Kalců v Brně jsem nic takového neviděla, ale nevím, jak třeba v Praze. Taky jsem schopna koupit a zaslat Smile
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Thu Nov 29, 2012 4:20 pm

Ten loden má gramáž 540 g/bm, tak uvidíme, odklinu dnes objednávku a snad to brzy dorazí.
Jinak - kdybych zateplovala - flanel s tím vatelínem se pak prošívá ? Přečetla jsem si, že zateplovat se bude podšívka. A rukáv se zatepluje? Uff, jdu dodělat zkušební model...

Díky moc za odpovědi !
Návrat nahoru Goto down
P.

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Thu Nov 29, 2012 7:11 pm

Diana N.: Ja mam zkusenost jen s temi velikymi americkymi susickami, ktere naopak pradlo krasne vyhladi, ze se nemusi zehlit. Tady je navod, jak to v susisce srazeji, ale souhlasim, ze je to asi riziko, pokud evropske susicky funguji jinak: http://off-the-cuff-style.blogspot.cz/2010/08/tutorial-pre-shrink-woolfast-and-easy.html
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   Thu Nov 29, 2012 8:04 pm

To zateplení je čistě variabilní. Třeba v jedné té knize je napsáno, že se zateplují jen záda. Ale já jsem zateplovala všechno, i rukávy. To zateplení, co jsem používala, je takové hodně přilnavé, takže prošívání nebylo ani potřeba. Pak asi záleží na konkrétní situaci.

Taky jsem slyšela, že prádlo ze sušičky se nemusí žehlit.....
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Skupina šití kabátu po klasicku   

Návrat nahoru Goto down

Skupina šití kabátu po klasicku
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 3 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Šicí fórum :: Konstrukce :: Saka, kabáty, kalhoty-
Přejdi na: