Šicí fórum

Fórum o šití.

PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Pokec o diorovských šatech

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorZpráva
Ateh

Poèet pøíspìvkù : 374

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 5:39 pm

Já ti nevím, Jani, za celou dobu co šiju, si nikdo nepřišel měnit zip a to jsem jich vsadila spousty, i těch namáhaných...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
bara2

Poèet pøíspìvkù : 572

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Mar 11, 2015 2:02 pm

Jak jste kdo daleko se šitím? Já se nějak zasekla, čekala jsem na bobbinet a než přišel, tak jsem se dala do saka. Ještě mi zbývají dodělat dvě dirky a kapsy a pak asi vlítnu na ty šaty. Jestli teda nebudu mít nějaký útlum... Vždycky, když došiju větší kus, tak mi trvá, než se ponořím do něčeho dalšího.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1407

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Mar 12, 2015 7:30 am

Mně tedy pak nejvíc trvá se pustit do nazkoušení atd. Tím, že střih máš hotový a můžeš stříhat, tak určitě útlum nebude Smile Navíc jaro se blíží! Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://sewingboudoir.blogspot.cz/
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Fri Mar 13, 2015 2:19 pm

HOlky, hlavně Jani - potřebuju poradit, co s bobbinetem. Která jste ho už prala a žehlila?
Ten ze Sew Curvy má mít šířku 107cm. Když přišel, tak byl takhle široký a měla jsem ho ten 1,5metru. Vysrážela jsem ho v pračce na rychlé praní na 30 stupňů + jsem ho dala do sušičky. Mírně jsem ho narovnala a šla žehlit a pak jsem měřila - takže mi z původního obdélníku 107x150 vylezlo 80x165, když jsem se snažila to víc roztáhnout, tak mám ve finále 90x 157. Na šířku to stále pruží, originál nepružil. Potřebuju vědět, jak se k tomu postavit při stříhání.
1- mám se to snažit ještě víc roztáhnout, tak aby na šířku nepružil a pak stříhat? nebo
2- stříhat to ne po směru, ale otočit to o 90stupňů, tak aby mi to nepružilo na šířku ale spíš na výšku?
3, jednu vrstvu stříhat normálně a druhou otočenou?

já tohle srážení a vytahování látek nesnáším!!!! affraid
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Fri Mar 13, 2015 4:27 pm

Báro, na šířto pružit nemá, takže buď variantu 2 nebo 3. Když to střihneš kolmo na sebe, tak to nebude pružit ani jedním směrem, tak bych možná zvolila tuhle variantu, aby se to zase nějak nehlo, až to budeš znovu prát.....
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Fri Mar 13, 2015 5:01 pm

A stalo se ti to taky tak, nebo to jen blbě peru a suším?
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Fri Mar 13, 2015 5:13 pm

Stalo, trochu se srazil do jednoho směru a natáhl do druhého. Jinak jsem se koukala na ten bobbinet a on i nepraný trochu pruží do jednoho směru a do druhého vůbec....
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Fri Mar 13, 2015 5:28 pm

Mě se právě zdálo, že ten nepraný nepružil. Příště asi zkusim nějakou syntetickou verzi, co se nesráží Very Happy
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Sun Mar 15, 2015 11:07 am

Potřebuju poradit, jak dál. Nebo spíš jak na to, jsem teprve na začátku. Prolítla jsem zběžně znova ty články, ale nejsem si moc jistá, tak se ujišťuju, abych něco neudělala blbě.
Bobinet jsem nastřihla ve dvou vrstvách, mám je prošité k sobě, a hodlám je sešít dohromady. Jak s kosticemi - do těch tunýlků z organzy? a ze které strany? našít tunýlky na vrstvu, která bude blíž na tělo nebo na tu, co bude jakoby mezi bází a svrchními šaty?
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Sun Mar 15, 2015 1:26 pm

Tunýlky lze vytvořit prošitím paralerně obouvrstev bobbinetu a kostici dát mezi ně. Nebo lze použít tu orgazu, ve dvojité vrstvě, a doporučuju to dát dovnitř, organza není v kontaktu s kůží moc příjemná(alespoň ne pro mě). Pokud bys to chtěla dát dovnitř ty tunýlky, tak by byl lepší nějaký batist.

Jinak jsem šila dvě báze- jednu z bobbinetu a jednu z batistu a ta batistová se mi zdá taky super. Nebude asi tak prodyšná jak bobbinetová, ale asi je mi sympatičtější než powernet.....
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Mar 16, 2015 9:45 am

Já to nakonec vyřešila tak, že jsem ty švové přídavky sežehlila ke straně a prošila a udělala tunýlek z toho. a tam, kde budou kostice mimo šev, tak našiju asi nějaký tunýlek z něčeho.
Zase jsem z toho byla rozčarovaná, dělala jsem se s tím zkušebním modelem tak dlouho, aby to sedělo a z toho bobinetu jsem to stejně musela zase zužovat. Prostě není materiál jako materiál. doufám, že z té svrchní vrstvy to bude sedět, to plátno pružit nebude.(hlavně aby to zase jako na potvoru nebylo maly Evil or Very Mad )

Ještě další otázka - dávala jsi podél výstřihu na tom bobinetu ten tkaloun nebo ne? já si nejsem jistá, co mám udělat. zatím jsem to jen prošila, aby se mi to netlemilo. Ještě asi uvidím, jak to bude vypadat, až střihnu tu svrchní látku, protože tu bázi jsem nakonec nedělala s těma ramínkama.

Jak ti to, Jani, vyšlo v těch červených šatech s kosticema? Psala jsi nějak, že jednu budeš muset zkracovat, nebo tak nějak...
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Mar 16, 2015 11:39 am

Bazi jsem spojovala s vrchni latkou v hornim okraji, coz ty nebudes, takze bych dala tkaloun na hornim okraji a ten pak zacistila siknym proizkem z vrchni latky. Kostice jsem nakpnec nechala az nahoru....
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 17, 2015 1:59 pm

Jsem zase nějaká zabržděná. Potřebovala bych udělat tunýllky z organzy na kostice, ale jsem líná to všechno vytahovat a měřit a stříhat... Dneska se snad dokopu do galanterky pro tu stužku na horní okraj.
Znova jsem, Jani, pročítala tvůj blog, čas od času ho projdu cvičně od začátku a kochám se fotkama. Embarassed Ty první korzetoidní šaty jsou tak krásný!!!! Jak z venku, tak zvenitř! To je úplný balzám na duši se na to dívat. Připadám si jak úchyl, ale vy tady tomu snad porozumíte Very Happy

Holky, jak jste na tom se šitím? Nikdo nic nepíše, nikdo v šití nepokračuje? ABych pak nekoukala, až nakonec hodíte rovnou celé šaty!
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 17, 2015 3:03 pm

Děkuji Smile Kdybych je šila znovu, tak na nich změním tak milion věcí, ale to je cena zkušenosti Smile Jinak tunýlky na kostice jsem dělala tak, že jsem si natrhala proužky organzy, přežehlila napůl podélně a všívala, bohužel to nikde nemám nafocenéSad
Návrat nahoru Goto down
anemka

Poèet pøíspìvkù : 192

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 17, 2015 3:59 pm

Báro neboj,já chci šaty šít,ale nemůžu se k tomu dostat.Přes den nemám kdy a večer už nemám sílu. Dlouho jsem šidila spánek a teď už to nedávám,navíc mladšímu prckovi asi zase rostoe zub,takže půl noci spí a půl bdí a já samozřejmě s ním. Přesto doufám, že šaty do léta stihnu.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 17, 2015 4:18 pm

Ještěže jsme začaly v tom lednu :-D
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 17, 2015 9:34 pm

Mám skoro hotovou bázi! ještě začistit švy v ruce a pak asi střihnu do svrchní látky. Ty kostice jsou bomba, je to strašně příjemný, jak to nakonec drží. Když si sednu, tak mě to trochu nutí sedět rovně, což strašně moc kvůli mým zádům potřebuju. JInak bývám zkroucená jako paragraf.

Anemka - chápu, s dětma je to boj, kluci už jsou naštěstí starší, takže občas mám čas i když jsou doma a hrajou si. Ale když jde třeba odpo spát a mám hodinu, tak jsem většinou líná se do něčeho pouštět, protože mám pocit, že to je strašně málo času. A večer se mi klikrát taky nechce i když bych mohla. Radši od 8 prokrastinuju a v půl 10 jdu spát.

Jani a ještě jedna taková vlezlá připomínka - poslední post na blogu byl před dost dlouho... Napiš něco, please!!! Ale chápu, že to je dost náročný.
Návrat nahoru Goto down
P.

Poèet pøíspìvkù : 735

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 17, 2015 11:15 pm

Ja si s kazdym mesicem rikam, ze jeste dopisu tohle a toto a uz se na ty saty konecne vrhnu... a s dalsim mesicem pribude dalsi necekana prace. Jsem tedy zatim nepouzitelna Sad
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://zrucniprace.blogspot.com
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Mar 18, 2015 6:40 am

Taky jsem si říkala Smile Je to náročné, hlavně teď spoustu času a energie spolykal tenhle sew-along, ale už mám něco v plánu napsat:)
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Fri Mar 20, 2015 9:45 pm

Další dilema... Sukně...
Chci střihnout vršek, ale než střihnu do látky, musím mít vymyšlenou sukni, aby mi to vyšlo. Mám toho sice asi 3 metry, ale je to šíře jen 114cm, tak nevím, jestli se vejdu jakoby na šířku nebo to budu muset vzít podél.
zkusila jsem našpendlit dvě varianty a chtěla bych poradit, kterou vybrat. Jako nejen vzhledově, ale aby tam třeba nebyl v jedné nějaký zapeklitý problém, který teď nevidím, ale mohl by mi pak vadit... Třeba že to bude dělat větší břicho nebo tak něco podobného. Přeci jen máte dost zkušeností.
varianta 1, podle toho, co mi na předchozích stránkách navrhla Jana (Ateh) a má jí na barevných šatech i druhá Jana.

nebo varianta 2, to je variace na jednu sukni z březnové burdy
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Sun Mar 22, 2015 9:17 am

Báro, asi už to máš nastříhané, co?Smile Je to asi celkem jedno, záleží, co se ti líbíSmile
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Sun Mar 22, 2015 9:45 am

Střihla jsem jen vršek a se seukní ještě uvidím, jak to bude vypadat v celku.
teď jsem to sešila a je to nějaké těsné.... asi budu povolovat Very Happy
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Mar 23, 2015 9:17 pm

Nebo spíš hubnout. Tak 4 kila a šaty budou super! Takhle je mám fakt napevno.

Potřebuju další rady Wink
Mám hotovou bázi a mám hotový vršek. Budu to dávat dohromady. Zjistila jsem jednu zásadní chybu, kterou musím předělat a to je délka zipu na vnitřní bázi. Musím ho o pár centimetrů posunout dolů,abych neměla oba dva jezdce přímo na sobě. Po bližším prozkoumání Janiných šatů mi to došlo. Taky jsem na to mohla přijít rovnou. (Ale zase teď mám pěknou možnost se po Janě opičit a všít tam pěkný barevný zip!!! Laughing Laughing Laughing )
TAkže dotaz pro ujištění- báze je s vrškem spojená jen v horních oblastech, že? Nebo ještě někde? Asi ne,co?
A druhá věc - mám to spojit teď hned a dodělat komplet vršek a pak začít se sukní? Nebo to nechat zvlášt, přišít sukni a pak teprve spojit?

Teď mě tak napadlo, když bude nabíraná sukně, tzn. širší, můžu tam dát kapsy? Do bočních švů?

Jo a tu gumičku na rukávky - ta přichází na řadu kdy přesně? Asi po spojení té báze s vrškem, co?
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 24, 2015 7:04 am

Báro, ty tu bázi máš nakonec až nahoru?
Dělala jsem to tak, že jsem nejdřív spojila horní okraje živůtku a báze a pak teprve přišívala sukni, ale tím, jak je ta báze dlouhá, tak mi pak už zašité kostice dost vadily u sešívání na stroji. Takže je asi lepší nejdřív sešít živůtek a sukni a pak teprve přidat bázi- bála jsem se obtížné manipulace, jenže vlastně všechno, co děláš na živůtku, tak už děláš jen v ruce. POkud nemáš bázi až nahoru, tak prostě jen prošij horní okraj živůtku těsne vedle linie výstřihu, našij tam gumičku podél celého výstřihu- délku vlastně pak můžeš doladit, protože jen uděláš "tunýlek" tím krokovičkovým stehem. Já mám gumičku zafixovanou v oblasti předního véčka, v bočním švu rukávku a pak vzadu. Pak vypracuješ to V ve výstřihu a s tím i horní lem celého živůtku......

Kapsy v obou sukních mám. mám to udělané tak, že jsem vystřihla vždycky 5cm pruožek z vrchní látky a zbytek kapsy z podšívkoviny, takže kapsa není vidět ani v pohybu.
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Mar 24, 2015 7:13 am

No přesně to jsem si myslela, že až to bude přišitý k sobě, tak se mi bude špatně všívat ta sukně... Jsem ráda, že jsi mi to potvrdila. Problém je v tom, že ještě vůbec nevím, jakou tu sukni vlastně vymyslím Very Happy ale kapsy dám teda určitě.

bázi nemám až nahoru, s okrajem svrchních šatů se mi schází ve V-éčku a kousku výstřihu a pak pod rukama, no nějak to spáchám.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   

Návrat nahoru Goto down

Pokec o diorovských šatech
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 6 z 7Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Povolení tohoto fóra:Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Šicí fórum :: Šicí skupiny :: Diorovské šaty-