Šicí fórum

Fórum o šití.

PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Pokec o diorovských šatech

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorZpráva
anemka

Poèet pøíspìvkù : 192

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Sun Jan 18, 2015 8:39 pm

Tak teďka koukám, že co jsem ráno napsala se mi nějak nepodařilo odeslat...
Našla jsem tohle: http://obchod.kroje.cz/p1296-stuha-kloboukova-sire-2-5-cm-004.html je to ta stuha?
Budu v tom obchodě objednávat batist.

A dotaz ke zkušebnímu střihu, mám ho udělat pěkně natěsno, tak jak chci výsledně šaty, s tím, že pak podle toho těsného modelu udělám korzet a vnější látku trochu navolním?
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Ateh

Poèet pøíspìvkù : 374

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Jan 19, 2015 6:37 am

Je to TA stuha Smile
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1407

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Jan 19, 2015 6:55 am

anemka napsal:
A dotaz ke zkušebnímu střihu, mám ho udělat pěkně natěsno, tak jak chci výsledně šaty, s tím, že pak podle toho těsného modelu udělám korzet a vnější látku trochu navolním?

No stačí udělat zkušební střih tak nějak, jak ho chceš a bázi pak šít po vnitřní straně vyznačené švové linie a vrchní po vnější straně. To ti udělá rozdíl 1-2 mm na jednom švu a bohatě to stačí. Jen si dávej pozor, aby zkušební střih nebyl příliš těsný- prostě aby byl na tělo, ale mohla jsi v něm volně dýchat a netvořily se žádné příčné vrásky.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://sewingboudoir.blogspot.cz/
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Jan 19, 2015 6:55 am

A jak píše Ateh- ano, je to ta stuha Smile
Návrat nahoru Goto down
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Jan 19, 2015 7:18 pm

No super, tak to mám radost, že je to ta stuha. Jani díky za radu, snad už se brzy vyhrabu z rozdělaného šití na kluky a pustím se do toho zkušebního na šaty.
Báro závidím, že už máš vybranou látku, vypadá moc hezky. A ještě dotaz na Alabama Chanin, z čeho si budeš dělat šablonu? Mylar nebo plst? Teďka dělám nějaké trika klukům a tam jsem používala šablonu z lesklého papíru (tvrdý plakát), ale není to úplně ono.
Návrat nahoru Goto down
bara2

Poèet pøíspìvkù : 572

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Jan 19, 2015 8:53 pm

písnu ti o šabloně do pokecu, ať se to tu nemotá u šatů Very Happy

ještě uvažuju, že k té černobílé látce přidám trochu "vnitřní" zajímavosti. V sartoru jsem ve slevách koupila za docela dobře několik metrů zvláštně oranžovo-růžové měňavé organzy a ještě mám i světle růžový habutaj, takže ten použiju na podšívku a organzu na vyztužení sukně. aspoň to bude hravější. Basketball Basketball
Návrat nahoru Goto down
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Jan 19, 2015 9:19 pm

Báro, díky. To zní zajímavě ty barvy zevnitř, já asi počkám s výběrem látky až budu mít ten zkušební střih.
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

Poèet pøíspìvkù : 73

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Jan 20, 2015 7:04 am

Báro, tu látku jsi vybrala dobře - vloni jsem šila dceři šaty z látky od Art galery - jsou to popelíny a 3/4 kolová sukně se na těch šatech krásně nese! Já ještě nemám vybranou látku :-( Taky bych jí nejraději vybrala osobně, když chci večerní, asi si musím naplánovat výlet do Prahy.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Jan 20, 2015 10:01 am

bara2 napsal:
Tak jsem to rozsekla a objednala látku... Vzala jsem tu z toho jednoho odkazu od Jany - http://www.kdotokdyslysel.cz/art-gallery-fabrics-tule-510.html ještě si teda nejsem na stopro jistá se střihem, tak jsem raději objednala tři metry.
Jani, pořád mi vrtá hlavou ten střih se spadnutými ramínky, jak jsi dávala fotku do fotogalerie - kde tam budou ty kostice? - U princesu je mi to jasné, ve švech, ale jak taky přes prsa, aby to drželo tvar?

Nevšimla jsem si tohohle příspěvku, tak až teď. Jak s kosticema přes prsa ještě nevím, jedna kostice bude určitě až nahoru v předním středu. Ještě to musím nastudovat u Susan Khalje, jak ta to řeší...... A do těch spadených rukávků se pak nainstaluje gumička, která rukávek drží na místě Smile
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Jan 20, 2015 10:12 am

ahaaaa... Tak to já si počkám, až to vyzjistíš a vyzkoušíš a jako první půjdu do klasického střihu korzetu. Tohle nechám třeba na pak.. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Jan 21, 2015 5:59 pm

Do materiálů jsem dala něco o zkušebním střihu od Susan Khalje a i se shrnutím v češtině. Je tam hodně o tom, že se kostice aplikují na zkušební model, to jsem nedělala,přijde mi to trochu zbytečné, tak to berte trochu s rezervou- je to kniha o šití svatebních šatů. Umístění kostic ještě můžete vytunit na bázi, protože většina kostic je celkem jasná, ale pokud se toho bojíte, není si to naškodu vyzkoušit- zast olik práce navíc to není.
Ještě tip! Na konce spirálových kostic se dávají koncovky, ale u zkušebního modelu hrozí, že ještě kostici budete zkracovat, takže doporučuji dát koncovku jen na jeden konec a druhý oblepit kobercovou nebo teflonovou páskou , takže nebude ostrý a nebudete dělat zbytečnou práci.
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Jan 21, 2015 7:00 pm

Jani, máš nějakou zkušenost, jak se na takové šaty tváří v čistírně. Předpokládám, že se spirálovou ocelí moc prací nejsou...
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Jan 21, 2015 7:23 pm

Jani, nemám:( prací nejsou, ale dá se to udělat tak, abybyly snadno vyndavatelné-jako vypárat pár stehů a pak zase zašít, ale ty to chceš asi pro zákaznice, tak to nevím jak by se tvářily.....
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 09, 2015 4:07 pm

Drobná rada k umístění kostic: kostice by měly dosahovat najvyššího bodu živůtku( jen u topů se spadenými rameny to není nutné). Takže když máte srdcový tvar výstřihu, tak kostice na předním středu může být relativně krátká, pokud máte bezramínkový top s hladkým výstřihem- čili přední střed je v podstatě nejvyšším bodem živůtku, tak by kostice měla dosahovat až nahoru. Už mám obě báze nachystané na vsazení kostic, tak pak dodám fotky, ať je to jasnějšíSmile
Návrat nahoru Goto down
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 09, 2015 6:26 pm

Jani,psala jsem Ti mail. Jinak dělám zkušební střih.Mam vršek ale přestože jsem strihla spíš menší velikost,tak je mi to velké. Bohužel nemám panu, tak je to boj s pomocí manžela. Mám ubrat kousek na stranách všech dílů (zivutek má 4 dily) nebo jen na bočních švech?
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 09, 2015 6:37 pm

Teď jsem Ti odpověděla Smile omlouvám se, jsem nemocná a střídají se chvíle jakžtakž dobře s úplně špatně a to mám opravdu vygumováno:)
No asi bych zabírala ve všech švech..... Už máš materiál? Smile
Návrat nahoru Goto down
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 09, 2015 7:00 pm

Ještě jsem nevybrala designovou bavlnu. Mám pár v oku ale chtěla jsem nejprve vidět zkušební střih,že mě trkne i materiál. Ať jsi brzy zdravá.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Feb 10, 2015 9:54 am

Magdi, ještě mě napadlo... Ty mášty přední díly střiźené šikmo, že? Ta báze by totiž nemělaasi být střižená šikmo, tak nevím , jestli by nebylo lepší udělat zkušební střih i na bázi. Myslím, že bude stačit, když prostě vystřihneš tu původní valikost, co je ti větší a přidáš svislé záševky. Taky si myslím, že v tom případě by bylo lepší mít přinechané rukávky na předním a zadním dílu( jen pro tu bázi- při zkoušení si označíš, kde je asi polovina rukávku a tu horní část zad , která je na původním střihu přinechaná k zadnímu dílu střihneš na bázi se zadním dílem.... Doufám, že je to pochopitelnéSmile
Návrat nahoru Goto down
anemka

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Feb 10, 2015 11:41 am

Jani, snad to chápu,prostě tu bázi střihnout ve směru vlákna a dotvarovat svislými záševky. Přiznám se že jsem si myslela, že báze by mohla být bez ramen, zhruba podle střihu na podšívku, ale to je asi nesmysl,že?
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Tue Feb 10, 2015 1:16 pm

Určitě mohla:) některé bezramínkové šaty mají dokonce jen bázi bez ramínek- jako nezávislý díl. Takže vlastně jen střihniut po směru vlákna dotvarovat svislými záševky.
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 12, 2015 10:37 am

Moje látka a organza na podložení. Je zvláštně měňavá - od růžové, přes fialovou až do oranžova.

jen ten střih mi pořád chybí. Asi se Jani pustím do úpravy základního střihu na halenku od Anique. a přemýšlím, jakou, k tomu připojit sukni. někde jsem kdysi viděla pěkně vedle sebe znázorněné typy sukně - kolová, třičtvrtě, půl..., ale nemůžu to najít.
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

PříspěvekPředmět: Materiál - vysrážení   Mon Feb 16, 2015 7:16 am

Tak balíček od Jany dorazil, zatím jsem se aspoň pokochala :-) Kostice...wow...po tom jsem vždycky toužila!!
Teď dotaz - mám bobbinete i plátno normálně vyprat ? Nebo raději přes mokrý hadr ?

A k materiálu na šaty - poraďte! Rozhodla jsem se, že moje večerní korzetovky budou z hedvábí. Je to pro mě další level, za dva roky tady jsem se totiž naučila víc, než za celý život a jsem tak přepečlivá, že se toho tolik nebojím. Jen to hedvábí nemám omakané, v ruce, tady je to nedostatkové zboží, kdysi jsem sáhla na šaty kamarádce z dupionu. Ten by se mi líbil, případně šantung - na stránkách Sartoru píšou, že šantung je splývavější a jemnější dupion? Líbí se mi moc totiž ta nepravidost ve tkaní... Je to vhodná volba?
Líbí se mi tento typ šatů, jen bych přinechala ten rukávek a sukně by nemusela být tak bohatá.
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 16, 2015 7:17 am

Dnes jsem objevila tyto a ty asi vedou...
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 16, 2015 8:26 am

Především bych řekla, že v současnosti je v označování hedvábí naprostý bordel. Před padesáti lety nikdo nevěděl, co je to dupion.Všechno byl šantung, buď s výraznějším nebo méně výrazným útkem. Když jste chtěly látku bez těchto chrakteristických "vad", koupily jste si taft.
Zkus se ještě podívat po eBayi, narozdíl od Sartoru jsou ceny velmi často přívětivé.
http://www.ebay.de/itm/Seide-Stoff-in-Farbe-Orange-Lacks-Ca-3-30-Meter-zu-1-50-meter-/351303866997?pt=DE_M%C3%B6bel_Wohnen_Stoffe&hash=item51cb579a75
http://www.ebay.de/itm/Seide-Stoff-100-in-Farbe-Blau-Ca-3-00-Meter-zu-1-37-Meter-/351315894199?pt=DE_M%C3%B6bel_Wohnen_Stoffe&hash=item51cc0f1fb7
A tento má závěsovou šířku. Závěsový se od oděvního liší opravdu jenom šířkou Smile
http://www.ebay.de/itm/Seide-Stoff-In-Farbe-Beige-Grune-stich-Ca-3-30-Meter-zu-3-00-meter-/351308330537?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item51cb9bb629
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 16, 2015 9:32 am

Ateh, díky za tip, budu se poohlížet tam! Sartor mi tak předražený nepřijde v porovnání s Marlen... Ale samozřejmě, když budu počítat 3-4 m na šaty, je to láce!
Ty odkazy, co jsi dala, to je cena za celý ten kus - např. 3 m x 1,37? Německy vůbec neumím. Ten růžový je krásný! Jinak si to samozřejmě hodím do překladače.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   

Návrat nahoru Goto down

Pokec o diorovských šatech
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 3 z 7Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Povolení tohoto fóra:Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Šicí fórum :: Šicí skupiny :: Diorovské šaty-