Šicí fórum

Fórum o šití.

PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Pokec o diorovských šatech

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorZpráva
Ateh

Poèet pøíspìvkù : 374

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 16, 2015 9:37 am

Je to za celý kus.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jana
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1407

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Mon Feb 16, 2015 10:01 am

Aramisska napsal:
Tak balíček od Jany dorazil, zatím jsem se aspoň pokochala :-) Kostice...wow...po tom jsem vždycky toužila!!
Teď dotaz - mám bobbinete i plátno normálně vyprat ? Nebo raději přes mokrý hadr ?
]

Plátno by bylo lepší vyprat-aby to trochu změklo. Bobbinet prát nemusíš, protože jestli uvažuješ o dupionu, tak ten by se měl dávat do čistírny.......
Jinak třeba na výletě do sartorru zkus kouknout na taft- ten je hladký, takové to šustivé hedvábí, podle mě jsou z něj ty první zelené šaty. Pak s výraznou strukturou tam mají ryps/ otoman, ale tuším jen červený a fialový.....
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://sewingboudoir.blogspot.cz/
bara2

Poèet pøíspìvkù : 572

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Feb 18, 2015 10:00 am

Tak já se dám asi do předeprání látek. Kdo vlastně ještě bude šít šaty?Krom Jany, která už má dvoje skoro hotové Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Feb 18, 2015 10:21 am

Chtěla jsem být připravená, nejsem hujer ! Smile a usoudila jsem(zcela správně), že už zimní věci nemá cenu šít. Ještě šije Magda/Anemka a Nikola/Aramisska a něco psala i Peťa, takže je nás celkem dost....
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Feb 18, 2015 10:28 am

Super!
Jani, mám to tuhé plátno hodit normálně do pračky na 30? Mám tady toho totiž víc - ještě bavlněný batist na roletu a pak tu černobílou látku na šaty. Že bych to vzala jedním vrzem se ždímáním na menší otáčky. A co sušičku? Asi jo, viď?
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Wed Feb 18, 2015 10:42 am

Plátno určitě do pračky a do sušičky klidně taky Smile
Návrat nahoru Goto down
Aramisska

Poèet pøíspìvkù : 73

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 5:57 am

Nevypadá to tak, ale šiju... několik hodin jsem si upravovala střih (moje další nutná průprava je navštívit Anique a zdokonalit se ve střizích), včera jsem nastřihla zkušební model a jsem ve fázi kličkování. Dnes nevím, jak budu stíhat, ale zítra mám volno, tak snad pokročím.

Jani, můžu s klidem šít bázi, i když nemám ještě látku na šaty, viď? Můj živůtek bude se spadlými rameny viz. stříbrné šaty a dál tápu - nevím, jak se sukní. Mně se líbí ty stříbrné šaty s modrými květy tak, jak jsou. Ale není vzhledem ke korzetové bázi lepší tam nějakou sukni vsadit ?

A Ty máš jakou tu sukni na těch skoro hotových šatech ? Áčkovou nebo půlkolovou ?
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 8:14 am

Sukni vsazovat právě nemusíš. Bázi si udělej po pánev a můžeš ji ušít i když nemáš svrchní látku.....jediný rozdíl bude v tom, že pak do horního švu přichytíš podšívku, jak to v jednom článku, co jsem dávala do materiálů Very Happy
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 8:27 am

Mám vypráno, ještě vyžehlím a můžu do toho.
Niki - jí taky ještě nevím, jak se sukní. Udělám bázi, pak vršek z látky a pak to rozhodnu.
Jani - jaké typy sukní k tomu máš ty?
Teď to musím všechno znova pročíst, abych věděla, jak na tu bázi a čím přesně začít.
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 8:32 am

Dobře vypadá tento typ sukní, je to vlastně kruhová výseč nebo taky áčko, které je rozšířené o ty záhyby.
https://www.facebook.com/atehsuits/photos/a.828579173829958.1073741828.828486393839236/828579293829946/?type=1&theater
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 8:47 am

To vypadá moc dobře, to bych možná mohla použít. Vzhledem k tomu, že mám takové bavlněné plátýnko, které nebude až tak úplně plihnout, tak by to asi vypadalo líp než kolová nebo půl kolová.
Jani, poradíš jak na to?
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 8:50 am

Jestli dobře vidím, tak to je asi to nasazení sukně, o kterém jsi mi psala, že bych mohla udělat, viď? Jakoby až pod pasem. Ten pas je na úrovni horního okraje pásku nebo ještě výš? Zdá se mi,že je pásek trochu pod pasem, nebo ne?
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 8:55 am

Umíš si nakreslit áčkovou sukni? Pokud ano, tak jen v potřebné vzdálenosti od středu podélně kolmo na horní okraj rozstřihneš a vložíš pruh papíru dle požadované hloubky skladu. Osobně střed skladu dávám do míst, kde navazuje členicí šev živůtku. Proto je dobré, aby členění bylo na předním i zadním dílu ve stejné vzdálenosti od středu.
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 8:57 am

Šerpa je pod pasem, sahala jí k pánevním kostem.
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 9:16 am

Díky moc, to bych měla zvládnout Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 9:17 am

Mám podobné sukně jak dávala Ateh, oboje podle stejného střihu, jen u jedné budou sklady a u druhé bude horní lem nařasený. Odpíchla jsem se od základního střihu- zrušila jsem záševky tak, že jsem díly nastřihla paralerně se zadním středem- v ose záševku a záševek uzavřela. Pak jsem ještě přidala na střed několik centimetrů , aby byl materiál na sklady. Pořád se mi zdálo, že na dolním lemu je málo centimetrů, tak jsem ještě přidala pár cm na dolní části bočního švu, vedla jsem linku nového bočního švu tak, aby se spojila původní v úrovni boků. Dělalajsem to dostinstinktivně.....
Jinak hotová sukněpodle tohohle střihu je toto

A ještě jeden tip-1/3 kolová sukně, když se to pořádně vyztuží, je hodně bohatá.

Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 9:25 am

Tak to vyzkouším, super. Akorát dneska se k šití nejspíš vůbec nedostanu, malý je zdravý-nemocný a jak nemá teploty, tak mu otrnulo a musím mu stát furt za zadkem a asistovat u všeho. Snad mě nechá u stavění lega aspoň vyšívat to rozpracované triko.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 10:12 am

Mně už je taky docela dobře, tak využívám posledních dní k malým dávkám šití, včera jsem si udělala šikmý proužek ze zbytku plátna Liberty, budu jím začišťovat záložku sukně a tu bázi , co mám z plátna. Proužek je neskonale rozkošný, tak jsem se chlubila muži a on mi řekl, že jsem praštěná, protože to nikdo neuvidí a tímpádem neocení.

Návrat nahoru Goto down
anemka

Poèet pøíspìvkù : 192

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 10:59 am

Jani,já úplně chápu Tvé nadšení,ten ptoužek je skvělý Wink můj muž by reagoval asi dost podobně... Používáš tvořítko na šikmý proužek? Zvažuji že si ho pořídím. Jinak se zatím moc nemůžu k šití dostat,tak snad mi neutečete. O víkendu snad uděláme s manželem panu,tak i ty úpravy půjdou líp. A Jani,díky za předání.
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 11:24 am

Mám tvořítko, ale mám jich víc- různé šíře. Nejčastěji používám 12mm- na začištění průramků atd., tohle je 25mm, ten mám nově, ale myslím, že ho budu používat často- právě na okrasné šikmé proužky. Jinak jde použít i tenhle způsob http://creativelittledaisy.typepad.com/creative_little_daisy/2007/11/diy-version-of.html , ale se zakladačem je to jednodušší.
Návrat nahoru Goto down
Ateh

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 11:53 am

Jani, jakto, že to nikdo neuvidí? Když si v létě sedneš na zakrádku na kafíčko, rozkošnicky hodíš nožku přes nožku, vnitřní okraj sukně bude na očích všem kolemjdoucím Wink
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 12:09 pm

Chlapi tomu nerozumí. Ten můj vůbec. Když něco šiju a dělám to dlouho a prostě si to užívám, tak se mě zeptá, proč si to radši nekoupim, že se s tím tak zdržuju Very Happy

Četla jsem si teď ty materiály o bázi a mám asi jeden zásadní problém. Je tam psáno, že bázi udělat ze dvou vrstev látky, ve které se pak prošijí tunýlky na kostice... Tím, že nastala změna a dělám šaty se spadlými ramínky, tak nemám dost toho bobbinetu. Budu muset přiobjednat.
A jak bylo, Jani, myšleno použít to tuhé plátno? To střihnu zároven se svrchní látkou a budu to brát jako jednu vrstvu, viď?
Návrat nahoru Goto down
bara2

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 12:13 pm

Ještě k tomu bobbinetu - jak se má dávat - aby pružil na šířku nebo na výšku? Embarassed Shocked
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 12:21 pm

A kdybys to udělala kratší, tu bázi? Já ji mám nakonec jen 12 cm pod pasem. Hlavní důvod, proč je to(podle mě) lepší delší je ten, že když je to jen do pasu, vzniká tam takový nepěkný muffin a konce kostic se nepříjmně do něj zarývají.....
On je totiž trochu problém v tom, že ten tvůj bílý bobbinet byl poslední, co měli, sice píšou, že bude, ale neví se úplně kdy.... Ještě jedna věc-ten bobbinet má rozdílné vlastnosti po směru vlákna a kolmo. Do jedné strany vůbec nejde natáhnout, do druhé trochu. A jsou dvě možnosti, buď obě vrstvy dáš po směru, kdy se to trochu vytahuje(takže kolem obvodu těla to pružit nebude), nebo jeden díl vystřihneš po směru vlákna a druhý kolmo na směr vlákna. Taky jsem měla trochu problém s množstvím materiálu, ale díky tomu jsem to tam nějak naskládala.

Naposledy upravil Jana dne Thu Feb 19, 2015 12:25 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Jana
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   Thu Feb 19, 2015 12:24 pm

Jinak můj chlap už pokročil do stadia, kdy chápe, proč šiju a je rád za věci, co mu ušiju(díky tomu si všichni myslí, že má 2 košile, protože jich má 6 a dvě úplně stejné a ty střídá), ale ještě nechápe ty světu ukryté frajeřinky.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Pokec o diorovských šatech   

Návrat nahoru Goto down

Pokec o diorovských šatech
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 4 z 7Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Povolení tohoto fóra:Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Šicí fórum :: Šicí skupiny :: Diorovské šaty-